Olejki do włosów

Olejki do włosów

Olejki do włosów, jakie wybrać?

Myśląc o naturalnych sposobach dbania o włosy, chcąc wykorzystać zdrowe substancje odżywcze i natłuszczające z preparatów, warto wspomnieć o pewnych zabiegach, które w łatwy sposób możesz przeprowadzać sami w domu. Przede wszystkim dotyczy to olejowania włosów, za pomocą oleju arganowego, kokosowego, oliwą z oliwek, bądź awokado. A kiedy, na jaki się zdecydować?

  • Oliwa z oliwek- przede wszystkim odżywia i dokładnie regeneruje, dzięki zawartości witaminy A i E. Doprowadza do utrzymania odpowiedniego balansu hydrolipidowego, dzięki dużej ilości soli mineralnych (potasu, żelaza, miedzi itp.). Ma właściwości „naprawcze”, często sprawdza się w przypadku osób, które poddawały wcześniej swoje włosy niekorzystnym warunkom atmosferycznym (chlorowana, słona woda, promieniowanie UV)
  • Olej kokosowy- działa jak intensywna odżywka do włosów, gdyż wnika do wnętrza włosa, tym samym nawilżając go. Sprawdza się również w przypadku wygładzenia włosów rozdwajających się. Jego grupą docelową powinny być osoby z włosami przesuszonymi i rozdwajającymi się końcówkami.
  • Olejek arganowy- stosowany przy suchej, atopowej skórze, często przy łuszczycy. Wzmacnia włosy, dodając im blasku
  • Awokado, olejki z awokado- dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, zapobiega chemicznym zniszczeniom, chroni i wzmacnia strukturę włosów. Sprawdza się przy włosach farbowanych, rozjaśnianych, poddawanych często zabiegom stylizacyjnym.

Myśląc o różnego rodzaju płukankach, najczęściej stosuje się płukane ziołowe oraz ułatwiające rozjaśnienie/ przyciemnienie włosów. W przypadku ziołowych, nie ma większych efektów ubocznych, może stosować je każdy, kto nie jest na dane składniki płukanki uczulony, ani nie ma poważnych schorzeń skóry głowy (ŁZS, łuszczyca). Służą one polepszeniu stanu włosów i skóry głowy, oraz w przypadku zmiany odcienia koloru naszej czupryny. Często spotykanym sposobem w tym celu jest również stosowanie soku z cytryny z wódką. Jednakże to kwas zawarty w soku z cytryny przyczynia się do rozjaśnienia ciemnego pigmentu, alkohol przynosi mniejsze efekty, a dodatkowo źle wpływa na strukturę włosa (wysusza go), więc lepiej ograniczyć się do samej cytryny.
Pamiętajmy jednak, iż nie ma jednego, idealnego sposobu, przepisu, który sprawiłby w każdym przypadku oczekiwane, pożądane efekty. Dlatego też, warto usiąść i zastanowić się jakiego rodzaju mamy włosy, z jakimi problemami się borykamy, czego najbardziej potrzebują nasze włosy i skóra głowy. Wtedy łatwiej będzie nam się zdecydować na pewną grupę naturalnych metod stosowanych w przypadku włosów i osiągnąć jak najlepsze efekty!