Włosy po zimie- regeneracja

Włosy po zimie- regeneracja

Okres zimowy, niskie temperatury, czapki, często mało zbilansowana dieta, przyczyniają się do pogorszenia stanu naszych włosów. Mamy większe problemy z rozdwojonymi końcówkami, elektryzującymi się kosmykami, a przede wszystkim z łamliwością i utratą blasku. Jak temu zaradzić?

1. Podcinajmy rozdwojone końcówki włosów po zimie!
Nie ma preparatu, który by zniwelował rozdwojenie włosa. Długo nie podcinając tak zniszczonych włosów, powodujemy, że rozdwojenie będzie dodatkowo się zwiększało.
2. Chrońmy naszą czuprynę przed wysokimi temperaturami.
Osłabione włosy po okresie grzewczym, powinny być chronione przed dodatkowym przesuszeniem, na które narażamy włosy stosując codziennie przyrządy do włosów takie jak np. suszarka, prostownica. Jeżeli nie jesteśmy w stanie odmówić sobie tych urządzeń-pamiętajmy zawsze o użyciu preparatów termoochronnych.
3. Nauczmy się szczotkować włosy w bezpieczny dla nich sposób.
Czesanie włosów, wyciąganie ich na szczotkę, powinniśmy wykonywać w momencie, kiedy będą one bardziej suche-gdy są mokre, przy jakimkolwiek szarpnięciu, energicznym pociągnięciu, są o wiele bardziej narażone na odłamywanie lub odkrywanie ich fragmentów. Spowodowane jest to tym, ze włos jest za bardzo rozciągany i niestety powłoka keratynowa oddziela się od warstwy rdzenia.
4. Unikajmy elektryzowania się włosów.
Osoby borykające się z problemem elektryzujących się włosów mogą zaopatrzyć się w szampony i maski nawilżające i wygładzające włosy mające w swoim składzie składnik antystatyczny i ceramidy.
5. Oczyszczamy skórę głowy z nadmiernie wytworzonej w okresie zimowym warstwy łoju, potu i zanieczyszczeń.
Warstwę zrogowaciałego naskórka, nadmierną krystalizację możemy usunąć z powierzchni skóry głowy za pomocą peelingu przeznaczonego tylko do pielęgnacji skóry głowy. Dzięki temu skóra głowy oddycha i jest zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza.
6. Pamiętajmy o odżywianiu włosów „od wewnątrz”.
Dokonujemy tego poprzez wcieranie w skórę głowy preparatów na bazie naturalnych składników: aminokwasów, peptyd, keratyny, kolagenu, enzymów, fitohormonów, witamin oraz minerałów. Przed aplikacją preparatów oczyszczamy skórę głowy peelingiem.
7. Przestrzegamy regularnej i zbilansowanej diety regenerującej osłabioną czuprynę.
Staramy się spożywać pięć posiłków dziennie, urozmaiconych o białko o małej zawartości tłuszczu (np. kurczak), kwasy omega 3 (np. łosoś), żelazo (np. zielone warzywa liściaste).