Regeneracja włosów po lecie

Regeneracja włosów po lecie

Nasze włosy, po okresie wakacyjnym, przemęczone promieniowaniem UV, suchym powietrzem oraz kąpielami w słonej, chlorowanej wodzie, są osłabione i mają tendencję do łamania się. Dlatego też, warto przed nadejściem chłodniejszych, jesiennych dni przygotować naszą czuprynę na zmianę temperatury. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

-Pielęgnacja- zmieniamy szampony, maski i odzywki na takie, które zawierają składniki regenerujące- przede wszystkim keratynę, hydrolizaty keratyny (białko, będące głównym składnikiem włosów), olejki roślinne, odżywiające witaminy i proteiny, np. witamina E, prowitamina B5. Szampon trzymaj na włosach nie krócej niż 5 minut, z kolei przy pomocy masek , zrób tzw. kompresy na włosy- nadasz w ten sposób swoim włosom blasku i połysku. Nakładaj 1-2 razy w tygodniu na włosy, 5 cm od skóry głowy, owiń folią aluminiową i pozostaw na około 20 minut.

Po okresie wakacyjnym, podcinajmy włosy, rozdwojone końcówki, gdyż uszkodzonej osłonki wystrzępionych końcówek nie da się już odratować w żaden sposób, a pozostawienie ich tylko pogorszy stan poprzez przesuwanie się pęknięcia (rozdwojenia) w kierunku nasady włosa.
-Odżywanie –tak jak zmieniamy nawyki żywieniowe na nadchodzące lato w celu zgubienia zbędnych kilogramów, tak na jesień wprowadzamy kilka zdrowych nawyków, dzięki którym cebulki włosów mają szansę szybszej regeneracji. Przede wszystkim urozmaicamy naszą dietę o takie składniki odżywcze jak:
-Biotyna, obecna w orzechach, żółtka jaj, szpinak, pomidory
-Kwas foliowy, obecny w kapuście włoskiej, pomarańczach, brukselkach, pietruszce
-Witamina B6, obecna w ziemniakach, produktach zbożowych, mięso z piersi indyka, kasza gryczana
-Witamina B12, obecna w rybach (szczupaki, makrele), królik, cielęcina, jaja.
Staramy się unikać słodyczy, mocnej kawy herbaty. Dodatkowo pamiętamy o przyjmowaniu 5 posiłków dziennie.